Školní výlet

Na 5 dní, ale bez učení. Tedy žádná škola v přírodě, ale výlet. Naučili jsme se však mnoho.

Od 23. do 27. 5. 2011 strávila 4.A v přírodě Jizerských hor společně s žáky 4.B. Co bylo cílem tohoto výletu? Cílem bylo najít mezi sebou cestu ke kamarádství, myšleno ke kamarádství nejen mezi sebou v rámci třídy, ale v rámci celého ročníku. Čtvrťáci se chytli za ruce a našli největší poklad na světě - kamarádství.

Zde je stručný deník z výletu (průběžně aktualizován v průběhu výletu).

STRUČNĚ A VÝSTIŽNĚ

23.5. 2011

Slavnostně jsme všichni odjeli i se všemi zavazadly, na místo jsme dorazili v pořádku kolem 11. hodiny. Ubytovali jsme se do pokojů, k obědu bylo rizoto :)

Nalosovali jsme skupinky, ve kterých budou děti po celou dobu pobytu plnit různé úkoly. Na cestě na nejbližší vrchol (rozhledna Královka) byl každé skupince přidělen lesní nebo luční živočich. Podle něj si skupinka utvořila své jméno.

Z Královky jsme se rozhlédli po Liberci, Jablonci, Krkonoších, dohlédli jsme dokonce i do Českého ráje.

Dále jsme byli zasvěceni do tajů světové hry jménem "geocaching" a první dvě skupinky odlovily své kešky.

Po návratu do penzionu skupinky vytvořily plakáty o svém maskotovi a po večeři nám řekly pár zajímavostí z jeho života. (K večeři kuře s bramborami.)

Před spaním dvě pověsti: O duchu Jizerských hor, O Panně a Babě.

Dobrou noc!

Fotky z dnešního dne

24.5. 2011

Druhý den za námi. Co jsme v něm prožili? Dopoledne jsme vyšlápli k nedalekému kostelu sv. Antonína Paduánského. Tam na nás čekala hra na procvičení paměti. Trochu jsme zrelaxovali, další skupinka našla svůj poklad (kešku), něco si zahráli. K obědu svíčková.

Odpoledne výlet. Trochu nás zradila GPSka, ale nakonec se zadařilo 4. skupince na Nové louce a objevila poklad u Šámalova pomníku. K večeři špagety a jako zákusek buchta.

Po večeři si každá skupinka vytvořila svou vlajku a vymyslela bojový pokřik. Před spaním Pohádky ze zoo, abychom se navnadili na zítra. Tajemství prozrazeno :)

25.5. 2011

Ráno jsme sbalili sváču do batůžků a hurá na celodenní výlet. "Kolik to je kilometrů?" "Cože, my jdeme do Liberce pěšky?" Plno obav, ale zvládli jsme to. V zoo měly nakonec největší úspěch kozy, ke kterým jsme mohli přímo do výběhu. Tak ještě chvíli pohrát na dětském hřišti a jdeme na autobus. Bohužel nás autobus neodveze až do Bedřichova, ale jen na Českou chalupu. Takže ještě kilometr do kopce na Maliník a pak kilometr z kopce. Už sotva jdeme.

Po večeři (sekaná s bramborovou kaší) však máme opět spoustu energie. Honem upéct buřta a lítat po louce.

Zdá se, že túra pro nás nebyla až tak vyčerpávající, jak se zdálo. Tak radši honem spát. Pověst o libereckých špekáčcích a dobrou.

26.5. 2011

Poslední den jsme začali zlehka - chvilka učení o přírodě, pak hry na louce. K obědu ovocné knedlíky.

Po poledním klidu vyrazila 6. skupinka chystat stopovanou. Vymýšlela úkoly a značila trasu. Všichni ostatní po fáborkách a šipkách za ní. Cíl hry na Bedřichovské přehradě.

Dnes celkem 8 km. K večeři vepřové na žampionech s rýží.

Den ale ještě nekončí...

Před spaním se rozdaly diplomy. Pro každého se našel nějaký. Pověst o tajemném doktoru Kittelovi nás navnadila na noční bojovku. Bojovka se však moc nevydařila. Největším dobrodružstvím pak byla bouřka, při které jsme usínali.

Fotečky

27.5. 2011

Den odjezdu. Po snídani balíme, uklízíme a hrajeme hry pro zkrácení čekání na autobus. Huráááááá, je tady. Ahoj, Bedřichove, třeba se ještě uvidíme.

Poslední fotky

SLÁVA, NAZDAR VÝLETU!